Неоголошені походи

Всі питання, пов'язані з туризмом і діяльністю Клубу

Модератори: Олег Триліс, Палец

Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

abenteurer писав: створюється тема з новинами, за якою можуть слідкувати усі зацікавлені.
Та я теж як про приклад, що не всі будуть з тим морочитись. Хотілось би помилятись, звісно, але я бачу це так.
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Оля Настенко писав:
Kefirek писав: На мою думку, простіше продивитись одну - дві сторінку розділу "Мероприятия", ніж виловлювати інформацію стрічці в Фейсбуку
Простіше для кого? Для того, хто хоче бачити статистику походів в Клубі. А хто хоче взяти на себе зобов'язання той похід організовувати - тому простіше? У нас демократія і ненасильницькі підходи. Не варто очікувати, що всі ось так відразу і будуть вписувати там, сям, фотки виставляти, звітуватись. Можна оголосити як обов'язкове правило, звісно, а з часом знову обговорювати, чому не все вписується і чому люди не настільки відповідальні, як того хотілось би тому, хто хоче системності в діяльності Клубу.
Коли умовних 10 людей з Клубу сходили в один похід, то велика ймовірність, що навіть при 1 з тих 10 серед френдів стрічка декілька днів ряснітиме подією: хтось коментує, або і ті, й інші виставили свої фотки. Не помітити складно.
Окей, щось в фейсбуку пройшло повз, ну так ти почуєш про це на ПВД: хоч відразу, хоч через деякий час.
Також нічого не заважає раз в рік кидати список тих походів, що зафіксовані, в усі клубні чати телеграму з просьбою відгукнутись, якщо щось не врахували.
Просто якщо Клубу потрібна така статистика, то будьмо реалістами - її треба збирати, а не очікувати сумлінного і автоматичного наповнення даними. І коли керівник отримує прямий запит відписатись хто, що, де, коли, це не так вже й складно зробити. Не говорячи вже про те, що така БД може бути дуже цікава для аналізу: які походи за останні декілька років були, які стають більш популярні, хто їх водить, хто в них ходить.
Якщо ж ми хочемо активність в "мероприятиях", яка б давала позитивне враження для новачків, то на МНСД новачки з більшою ймовірністю будуть своє враження робити на основі фейсбуку, інстаграму і т.п., а не шукати щось в дєбрях форумів.
Kefirek писав: Вже є неписане правило анонсувати походи в розділі "Мероприятия".
Яке, як показала реальність, зазнає краху. То що далі? Чи ця тема була покликана сказати "ай-яй-яй" та і все? Клуб не може (і не повинен) змусити керівників/організаторів робити відкритий набір в групи. Можливо, треба думати, як змінити цю тенденцію. Можливо, Клуб має планувати такі відкриті походи, а не очікувати добровільних керівників і дивитись із докором (грубо кажучи) на тих, хто сходив по-тихому.

Если честно, то только "мероприятия" дают возможность отследить события в клубе. О походе группы через месяц забудут, кто был участником, кужда ходили, зачем:). Если участник или руководитель не хочет вносить данные о походе, то почему кто-то из клуба должен помнить об этом походе и вести статистику?
Собирая данные о жизни клуба за прошлые годы, я брала их только из "мероприятий" или на странице ФБ ТКУ. Нет возможности знать о всех походах, так как все обсуждается в отдельных группах. Соответственно, я не смогу добавить фотографии в папки, мы не сможем разместить информацию о походах на страницах летописи, ФБ. А это часть жизни клуба.
И зачем создавать еще какие-то файлы excel, если уже созданы папки ТКУ, где можна закдывать фото, хранить подготовительные документы о походе и это может быть помощь для других участников и руководителей.

Поддерживаю, что если создаются вот такие группы, то места для 2-3 участников можно анонсировать в Мероприятиях.
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

Оля Настенко писав: Простіше для кого? Для того, хто хоче бачити статистику походів в Клубі. А хто хоче взяти на себе зобов'язання той похід організовувати - тому простіше? У нас демократія і ненасильницькі підходи. Не варто очікувати, що всі ось так відразу і будуть вписувати там, сям, фотки виставляти, звітуватись. Можна оголосити як обов'язкове правило, звісно, а з часом знову обговорювати, чому не все вписується і чому люди не настільки відповідальні, як того хотілось би тому, хто хоче системності в діяльності Клубу.
Коли умовних 10 людей з Клубу сходили в один похід, то велика ймовірність, що навіть при 1 з тих 10 серед френдів стрічка декілька днів ряснітиме подією: хтось коментує, або і ті, й інші виставили свої фотки. Не помітити складно.
Окей, щось в фейсбуку пройшло повз, ну так ти почуєш про це на ПВД: хоч відразу, хоч через деякий час.
Також нічого не заважає раз в рік кидати список тих походів, що зафіксовані, в усі клубні чати телеграму з просьбою відгукнутись, якщо щось не врахували.
Просто якщо Клубу потрібна така статистика, то будьмо реалістами - її треба збирати, а не очікувати сумлінного і автоматичного наповнення даними. І коли керівник отримує прямий запит відписатись хто, що, де, коли, це не так вже й складно зробити. Не говорячи вже про те, що така БД може бути дуже цікава для аналізу: які походи за останні декілька років були, які стають більш популярні, хто їх водить, хто в них ходить.


Дивно, замість простого рішення (розмістити анонс або інформацію в "мероприятиях"), ти пропонуєш набагато складніший шлях: вишукувати інформацію в принаймні двох соцмережах, прислухатися до чуток на ПВД, потім звертатись до керівників із запитаннями (до речі, треба спочатку дізнатися, що хтось був чи є керівником походу). Можна ще регулярно допитувати Міхацького, МКК "Глобуса" інші МКК, щоб дізнатися, а чи бува не випускався хтось з наших клубівців у похід цього місяця ?

Навіщо так ускладнювати ? Важко створити допис ? Незручно користуватись форумом? Ще якісь причини?

Оля Настенко писав: Якщо ж ми хочемо активність в "мероприятиях", яка б давала позитивне враження для новачків, то на МНСД новачки з більшою ймовірністю будуть своє враження робити на основі фейсбуку, інстаграму і т.п., а не шукати щось в дєбрях форумів.

Так звісно, ФБ та Інстаграм популярні. Щоб написати від акаунту ТКУ повідомлення в ФБ про здійснений похід (який помітять новачки) необхідно отримати про нього інформацію. Отже, адмін нашого ФБ аканту повинен здійснити справжнє розслідування з допитом можливого керівника (див. вище).
Інакше похід, здійснений умовною Наталкою + 7 її друзів так і буде походом Наталки. В результаті новачки не прийдуть ані до Наталки, ані до турклубу, бо його акаунт порожній. :(

Знов таки, для чого ускладнювати і втаємничувати ? Не розумію.
Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

Алена Гищак писав: Если честно, то только "мероприятия" дают возможность отследить события в клубе. ... почему кто-то из клуба должен помнить об этом походе и вести статистику?
Да, на данный момент только так, потому как другого канала и не предусмотрено.
Никто не должен)) Это уж если хочется такой статистики, то её нужно вести. Само по себе наполнение "мероприятий" не столь информативно и не статистика.

И зачем создавать еще какие-то файлы excel, если уже созданы папки ТКУ, где можна закдывать фото, хранить подготовительные документы о походе и это может быть помощь для других участников и руководителей.
Excel даёт другие возможности и под другие запросы. К примеру, для новеньких посмотреть, в какие походы ТКУ ходил тот, кто объявил набор в поход. К примеру, быстрый поиск, кто ходил в конкретные места. БД - это всегда про оптимизацию. Другое дело, что у нас может не быть на это спроса - и это тоже ок.

Поддерживаю, что если создаются вот такие группы, то места для 2-3 участников можно анонсировать в Мероприятиях.
Оно-то как бы да, но вот сейчас явка с повинной только по мне и Паше и это об одном и том же походе. Мы сделали выводы и каждый в следующий раз напишет про 1-2 места :oops: А остальные? Сколько было неоглашенных сплавов и походов за последние 4 месяца? Сколько уже планируются на ближайшее время в среде ТКУ? Глобально ни к чему, к сожалению, не пришли :(
Если мы хотим статистики, это решаемо и другими путями.
Если мы хотим, чтобы все походы были в открытом доступе на участие, нужны более глобальные изменения в подходах работы всей системы, а не взывания к совести конкретных людей. К примеру, внедрять традицию по взращиванию новых руководителей. Вот в прошлом году в новичковом походе Интела новичков было мало и был большой спрос от старичков. Может быть, есть смысл договариваться с кем-то из недавних ШПП и курировать его как руковода такого осеннего похода, в который открытый доступ старичков, а новички идут отдельно с руководителем, которому не нужно курирование.
Аватар користувача
Геолог
Досвідчений користувач
Повідомлень: 547
З нами з: 29.08.2007, 11:47

Повідомлення Геолог »

Например было так (редактировалось в режиме реального прохождения) -

http://www.tourclub.kiev.ua/forum/viewt ... highlight=
Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

Kefirek писав: Навіщо так ускладнювати ? Важко створити допис ? Незручно користуватись форумом? Ще якісь причини?
Ну тут немає складної роботи. Це ж не зі сторони дивитись - ця інформація доганяє сама по собі.
Знову таки повторюсь, що я сприймаю (як тепер виявилось не всі так) "мероприятия" як те, звідки дізнатись про події, до яких можна приєднатись, тому не бачила доцільності розписувати в протилежному випадку.

Щоб написати від акаунту ТКУ повідомлення в ФБ про здійснений похід (який помітять новачки) необхідно отримати про нього інформацію. Отже, адмін нашого ФБ аканту повинен здійснити справжнє розслідування з допитом можливого керівника (див. вище).
Окей, дивимось, що http://www.tourclub.kiev.ua/forum/viewt ... sc&start=0 оформлено так, як треба: і з доступом, і з фоткою після. А на фб ТКУ немає. Ми ставимо питання, що люди безвідповідально ставляться до наповнення інфою про активність в Клубі і це не дає показати новим людям, що у нас все живенько, а потім натикаємось на ось такі приклади. Велопоходу травневого теж немає, сплавів усіляких теж немає, пішої ПВД, теж належним чином оформленої на форумі, теж немає.
Олексій
Повідомлень: 17
З нами з: 04.10.2019, 00:50
Звідки: Київ

Повідомлення Олексій »

моя думка з цього приводу десь така, ну і мій досвід крайньої прогулянки по Карпатам виглядав так
1 я пишу людям з якими мені цікаво піти в гори
2 дивлюсь скільки їх погодилось
3 добираю серед їх друзів\або не добираю
4 група готова
і який сенс мені в цей момент вже щось анонсувати, я в глибині душі підозрюю що так само роблять десь 50-80% всіх ТКУшників
Тому може краще залишити керівників походів в спокої і хай вони самостійно вирішують анонсувати щось чи ні
Можливо варто створити розділ з назвою "похідне життя ТКУ" і там просити керівників просто постити завершені походи і з фото і коротким звітом, але теж за бажанням
Одна минута решает исход баталии; один час - успех кампании; один день - судьбу империи(с)
Аватар користувача
Альона Гищак
Досвідчений користувач
Повідомлень: 437
З нами з: 12.01.2019, 10:45

Повідомлення Альона Гищак »

Оля Настенко писав:
Kefirek писав: Навіщо так ускладнювати ? Важко створити допис ? Незручно користуватись форумом? Ще якісь причини?
Ну тут немає складної роботи. Це ж не зі сторони дивитись - ця інформація доганяє сама по собі.
Знову таки повторюсь, що я сприймаю (як тепер виявилось не всі так) "мероприятия" як те, звідки дізнатись про події, до яких можна приєднатись, тому не бачила доцільності розписувати в протилежному випадку.

Щоб написати від акаунту ТКУ повідомлення в ФБ про здійснений похід (який помітять новачки) необхідно отримати про нього інформацію. Отже, адмін нашого ФБ аканту повинен здійснити справжнє розслідування з допитом можливого керівника (див. вище).
Окей, дивимось, що http://www.tourclub.kiev.ua/forum/viewt ... sc&start=0 оформлено так, як треба: і з доступом, і з фоткою після. А на фб ТКУ немає. Ми ставимо питання, що люди безвідповідально ставляться до наповнення інфою про активність в Клубі і це не дає показати новим людям, що у нас все живенько, а потім натикаємось на ось такі приклади. Велопоходу травневого теж немає, сплавів усіляких теж немає, пішої ПВД, теж належним чином оформленої на форумі, теж немає.

Согласна. Думаю, с августа сможем каждое заявленное мероприятие на форуме разместить в фб при наличии фотографий и информации от участников.
Но , я так думаю, посыл Димы был в том, что хотелось бы видеть заявленные походы и пвд на форуме, чтобы дать возможность другим знать о мероприятиях и подать свою заявку на участие.
Аватар користувача
Kefirek
Досвідчений користувач
Повідомлень: 3112
З нами з: 14.05.2011, 14:29
Звідки: Вишгород
Контактна інформація:

Повідомлення Kefirek »

Алена Гищак писав:Но , я так думаю, посыл Димы был в том, что хотелось бы видеть заявленные походы и пвд на форуме, чтобы дать возможность другим знать о мероприятиях и подать свою заявку на участие.

Це - ідеальний варіант.
Неідеальний але припустимий -
abenteurer писав:Группа под руковоством Паштета в составе 15 человек, а именно:

Паша - руковод
Алевтина - завхоз
Карл - ремонтник
и т.д.


15 августа отправляются в н/к поход по Карпатам. Едем 523 поездом во вторник в 19:00. Можно нас провести и передать вкусняшки и т.д.


Идея, если что, не моя, т/к Романтик так делает.

А потом в теме можно публиковать красивые фото и новости от ребят, а после финиша - сообщение о финише и тоже фото :)
Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

Ну, не знаю, як вам, а мені б не дуже хотілось читати в "мероприятиях", де мали би бути анонси, про ті походи, до яких немає змоги доєднатись і не було на момент публікації. Заходиш такий, пробігаєшся по темам, думаєш "вау, ану, що тут", а там - нічо :cry: , тільки пропозиція тримати кулачки за інших.
І що робити? Вимагати від усіх, аби робили допуск на 1-2 місця для будь-кого, хто схоче? Серйозно? Ну не варіант. А от коли пропозиція керівників перевищуватиме попит потенційних учасників, оце воно, оце кожен би не забув написати ))
Аватар користувача
jiraff
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1912
З нами з: 11.09.2007, 02:38

Повідомлення jiraff »

Я считаю, что функция турклуба как площадки для новых знакомств и "взращиванию" новичков очень важна. Но принципы такие: пвд/мероприятия - для новичков, походы - для друзей. Приходи на пвд, тренировки, знакомься, обзаводись друзьями, интересуйся, и ты попадешь в поход. Лично я готова тратить усилия для того, чтобы новичку захотелось у нас остаться. Периодически организуются и походы для новичков, куда может записаться каждый. Я лично их проводила не раз, и не я одна. Но открытые походы для друзей открыто не поддерживаю.
Кстати, про наш поход был анонс в соответствующем вело-чате. Всех, кто в теме, открыто приглашали :wink:
Аватар користувача
abenteurer
Досвідчений користувач
Повідомлень: 222
З нами з: 28.03.2014, 23:45
Звідки: Kyiv

Повідомлення abenteurer »

Оля Настенко писав:Ну, не знаю, як вам, а мені б не дуже хотілось читати в "мероприятиях", де мали би бути анонси, про ті походи, до яких немає змоги доєднатись і не було на момент публікації.
так а если у человека банально опыта не хватает, чтобы к походу присоединиться? или руководитель хочет набрать, например, не больше 6 человек и они уже набраны еще до то любых анонсов?

или если группа весь год тренируется под поход и ей не надо каких-то левых людей добирать?

вообще нигде не писать про такие походы?

мне нравится, что на форуме Глобуса, например, а также в телеграмме Романтика есть темы с новостями, которые обновляются в режиме реального времени.
так, чтоб если ушел твой друг, условно говоря, Вася в пятерку три недели назад, а ты внезапно вспомнила о его существовании и решила проверить, как он там, можно было зайти в тему и почитать, что все хорошо, группа идет по плану

можно использовать для такой цели не "Мероприятия", а другой раздел.
Аватар користувача
jiraff
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1912
З нами з: 11.09.2007, 02:38

Повідомлення jiraff »

Поддерживаю идею Ани сообщать о походе. Это и отчётность, и имидж клуба и т.д
Это можно сделать в разделе "форум", например. Или в ветке "информация про походы"
Аватар користувача
Оля Настенко
Актив
Повідомлень: 195
З нами з: 15.01.2019, 13:47

Повідомлення Оля Настенко »

abenteurer писав: вообще нигде не писать про такие походы?
Писать) Всё правильно сказано. Просто, как по мне, не в "мероприятиях". Хотя кому-то наоборот удобнее там.
Прошлым летом, кажется, в фб ТКУ делали посты, что такая-то группа выходит на старт там-то и блаблабла. Это радостно читать, ибо именно это и ожидал узнать изначально.
Аватар користувача
Pashtet
Досвідчений користувач
Повідомлень: 976
З нами з: 02.09.2015, 20:41
Звідки: Київ
Experience: П2К, В2К, Вл1К, Вл2У, Г3У
Контактна інформація:

Повідомлення Pashtet »

abenteurer
В тому році якось обговорювали ідею, що було б непогано десь просто анонсувати похід (саме похід, а не набір людей), щоб за його перебігом слідкували родичі учасників, МКК, клубівці і т.д. аналогічно до того, як це робиться в Глобусі. Ідея дійсно хороша, просто у нас немає для цього підходящого розділу - в "Мероприятиях" все ж таким темам не дуже місце (бо це більше оголошення, ніж тема для дії інших людей), а у "Форумі" такі теми досить швидко губляться.
Можливо, слід зробити новий розділ нарівні з цими двома, назвати його, скажімо, "Дошка оголошень", і наповнювати його подібними речами.
Що скаже суспільство на таку пропозицію?
Хочеш щось змінити - починай з себе.
Відповісти