Ледобуры, объясните разницу

Обговорення туристського спорядження і досвіду його використання.
Продаж, купівля - в Барахолці.
Аватар користувача
bookvachka
Досвідчений користувач
Повідомлень: 880
З нами з: 10.03.2010, 13:46
Звідки: de todo el mundo
Контактна інформація:

Ледобуры, объясните разницу

Повідомлення bookvachka »

Задумалась о покупке ледобуров и нашла в интернете разные варианты с просто невероятным разбросом цен... Знатоки, пожалуйста, объясните разницу между буром ноунейм за 50-100 грн. и брендовым за 400-600. На фото они мало чем отличаются... ну допустим, брендовый будет лучше заточен и легче войдет в лед. Разница ограничивается только этим, или дешевый бур может оказаться ненадежным и ставит под угрозу безопасность в походе?

Вот например:
ассортимент от 90 до 850 грн. здесь: http://vertikal.biz/catalog/category/165-ledoburi.html

а вот вообще по 50 грн., но пишут что он для закрепления палатки. хотя выглядит точь в точь как альпинистский: http://kiev.ko.slando.ua/obyavlenie/bur ... 74d4dd7df6
Аватар користувача
Кaterina
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1824
З нами з: 19.08.2008, 10:09
Звідки: Київ

Повідомлення Кaterina »

Якщо бур вже закрутився і станція зроблена з розумом, а не … , - він безпечний. Будь-який.

Є багато факторів, які впливають на ціну основні з яких:
1. Бренд. БД і Грівель (інші буржуйські в наших магазинах майже не представлені) за будь-яких обставин навіть найпростішої конструкції будуть коштувати дорожче разів в 2 за вітчизняні аналоги.

2. Конструкція, - наявність "ручки" і/чи її зручність. Наявність ручки річ безумовно полегшує життя першому на крутому схилі. Але й там є нюанси. Зручні й крутокомпатні ручки БД Експресів при викруті кривими руками, які не закрили ручку можуть перетерти мотузку. От нема на них захисту від дурості (з ними краще мати бур-викрут).У Грівеля все заокруглене й безпечне, - але на виході абсолютно не компактна бандура. Вітчизняні виробники взагала проблемами ручок не страждають, - просто їх не роблять. Та й наш народ не подолати, останнє що я бачила, - виламували середні зубці вилки, вигинали до потрібної форми і це була абсолютної компактності з'ємна ручка.

3. Заточка. У буржуйських вона лазерна і т.д. Чим це краще? – лід буває різний. Буває Ірбіси і Ко (вітчизняні) просто сколюють його лінзами де буржуйський входить як по маслу. Іноді буржуйський закручується першим, викорчується і на його місці лишають Ірбіс.

4. Вага. Всі буржуйські з ручками і всіма прибаамбасами ВАЖЧІ за Ірбіси. Ціна тут абсолютно не мірило.

Питання довжини, товщини, «кроку» заточки вже навіть не розглядаємо…

Як резюме: спорядження НЕ МОЖЕ бути універсальним. Воно різне під різні походи. Хтось обирає легкість (вага), а хтось швидкість технічної роботи (ручки). Хтось комбінує, - 50/50 буржуйські з ручкою+легкі Ірбіси

Якщо мова йде про клубне спорядження, - я б купувала Ірбіси. Легкі, прості у використанні й догляді. Їх і в 5ки і 6ки їх теж беруть, а в ті походи, які ходить клуб, - з головою вистачить. Буде щось складніше, - це вже питання груп. Бури за звичай у кожного учасника свої: один він лишає собі як особистий, інші в потрібній кількості віддає в групове спорядження.

Крім того (як я вже неодноразово писала), - у дорогого спорядження МАЄ БУТИ ОДИН ГОСПОДАР. Якщо в нього нема господаря, воно або псується, або ламається, або догляд за ним не належний, або губиться, або кудись дівається. І такі приклади вже є. Гуртове – чортове.
"Сон разума рождает чудовищ" (с)
Аватар користувача
Kender
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1262
З нами з: 03.04.2007, 20:52
Звідки: виртуальность...
Контактна інформація:

Повідомлення Kender »

Современные самоделки сильно отличаются от Ирбисов.
Удобнее ручка, другая резьба, гораздо глубже профиль резьбы, четырехзубая заточка, внутренняя полировка и т.д.

По ссылке http://max-foto.info/ill/ice_screw_130.jpg - харьковские буры, которые я пару лет назад активно рекламировал. Сравните с Ирбисом...
Аватар користувача
Ортис
Досвідчений користувач
Повідомлень: 249
З нами з: 05.08.2010, 16:12
Звідки: Киев

Повідомлення Ортис »

Kender писав:По ссылке http://max-foto.info/ill/ice_screw_130.jpg - харьковские буры, которые я пару лет назад активно рекламировал. Сравните с Ирбисом...

Брал 2 таких бура прошлым летом на Памир. Хорошие буры за их цену. Но все же, в лед входят похуже буржуйских, иногда приходилось применять силу :D
"Стремись к невозможному, и жизнь не будет в тягость тебе" (с)
Аватар користувача
Кaterina
Досвідчений користувач
Повідомлень: 1824
З нами з: 19.08.2008, 10:09
Звідки: Київ

Повідомлення Кaterina »

Або ці. Візуально в живу вони мені вони сподобались. Я сама ними не користувалась.

Але то була 6ка і вони явно крутились в місцях набагато менш зручних ніж в 2-3 к.с. (того що в основному ходить ТКУ), тому .... цілком може й вистачити.
"Сон разума рождает чудовищ" (с)
Аватар користувача
bookvachka
Досвідчений користувач
Повідомлень: 880
З нами з: 10.03.2010, 13:46
Звідки: de todo el mundo
Контактна інформація:

Повідомлення bookvachka »

Спасибо всем за информацию!
Я, думаю, что стоит остановится как раз на бурах "от Макса", у меня тоже один такой, использовала в тройке, в лед входил неплохо. Плюс Макс носил их тестировать в Центр Стандарт, а значит доверие к ним есть. И цена не высока.
Аватар користувача
Viгрызь
Досвідчений користувач
Повідомлень: 576
З нами з: 15.05.2008, 09:03
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення Viгрызь »

Ортис писав:
Kender писав:По ссылке http://max-foto.info/ill/ice_screw_130.jpg - харьковские буры, которые я пару лет назад активно рекламировал. Сравните с Ирбисом...

Брал 2 таких бура прошлым летом на Памир. Хорошие буры за их цену. Но все же, в лед входят похуже буржуйских, иногда приходилось применять силу :D
да-да :) И применитель силы потом сильно ругался :)
Человек может достичь всего, чего пожелает. Главное - поставить цель и приложить усилия в правильном направлении :).
Відповісти